Камінь аквамарин

Аквамарин - камінь прозорий і тендітний, але в той же час дуже твердий і здатний скласти гідну конкуренцію діаманту. Аквамарин деякий час поступався популярністю діамантам, рубінам, смарагдам та сапфірам. Але сьогодні настав його час - в 2009 році аквамарин використовувався настільки широко в ювелірних колекціях, що здобув титул наймоднішого каменя року.

Aqua marina - лат. «морська вода», і хто сильний в мовах, не потребує детальної розшифровки єства аквамарина. Своєю назвою цей дивний коштовний камінь зобов'язаний кольору, в який його забарвлює природа, а саме - від прозорого, практично непізнаваного оком ясно-блакитного до глибшого синього. Дуже часто аквамарин має не звичний блакитний, а зеленуватий відтінок, що теж є його природною особливістю. За таке повітряне чисте кристальне забарвлення його дуже люблять блакитноокі прихильниці ювелірних прикрас. Цей камінь прекрасно відтіняє колір очей і поєднується з одягом синьо-зеленої гамми, відображаючи той або інший відтінок. Гранувальники, які працюють з аквамарином, можуть додавати йому безконечну безліч граней, що в готовій прикрасі справляє неймовірне враження сяяння, коли напівпрозорий камінь створює гру кольору і світла, за що знову дуже високо цінується.

Аквамарин відноситься до сімейства берилу, що ріднить його із смарагдом. Найкрупніший світовий постачальник аквамарина - Бразилія, де є родовища дуже красивих і глибоких за кольором каменів. Найякісніші яскраво сині аквамарини знаходять саме в Бразилії, в містечку Санта-Марія, яке і дало йому ім'я. Також аквамарини можуть прибувати на ювелірний ринок з Нігерії, Мадагаскару, Афганістану, Пакистану.

Одне з безперечних достоїнств аквамарина, яке робить його сьогодні одним з улюблених каменів як для дизайнерів, ювелірів, так і жінок, які згодом стануть його носити, - це його здатність прекрасно пристосовуватися до різного антуражу.

Майже безбарвний аквамарин з незначним відливом голубуватого відтінку в прикрасах може поєднуватися з діамантом, не порушуючи цієї невагомої розкішної ідилії, а лише додає краплю жвавості до ансамблю. Такий аквамарин краще всього виглядає в білому золоті або платині, де його відтінок не загубиться, а отримає своє самостійне звучання, яке не перебиватиме метал.

Глибші кольори аквамарина передбачають як наявність безбарвного дорогоцінного металу так і кольорового. Особливо виграшно виглядають виражений блакитний колір каменя в кільці з жовтого золота.

дорогоцінні камені - Аквамарин
камінь аквамарин
дорогоцінні камені - Аквамарин
камінь аквамарин
дорогоцінні камені - Аквамарин
камінь аквамарин
дорогоцінні камені - Аквамарин
камінь аквамарин
дорогоцінні камені - Аквамарин
камінь аквамарин
дорогоцінні камені - Аквамарин

У дизайні аквамарину дозволяється приймати такі форми, на які не насмілюються інші камені. Ненав'язливий прозорий аквамарин може використовуватися як у вигляді дрібного розсипу для повітряного мереживного намиста самостійно, так і у поєднанні з діамантами, крім того крупніші камені такого кольору не виглядатимуть зухвало в кільцях або кольє. Другий сезон підряд дизайнери наполегливо рекомендують носити фантазійні прикраси, які передбачають як незвичайні форми, так і соковиті кольори коштовних каменів. І в тому і в іншому випадку можна взяти прикрасу саме з аквамарином, який відмінно зіграє свою роль в різних ювелірних рішеннях. В даний час особливо популярні кільця з крупним аквамарином найрізніших ограновувань і розмірів. Цей камінь є одним з небагатьох, які дозволяють собі присутність в одній прикрасі в декількох розмірах і у поєднаннях з іншими каменями. Найчастіше йому в сусіди вибирають діамант, інколи аметист, при цьому роблять їх другорядними, вони прикрашають кромку аквамарина, не заважаючи йому грати сольну партію.

Серед модних будинків аквамарин є одним з улюблених каменів Chanel, чиї прикраси відрізняються легкістю і невагомістю. Van Cleef&Arpels останнім часом часто робили аквамарин головним каменем колекцій, також, як і свого часу діамантовий король Cartier. Пристрастю до прикрас з аквамарином можуть похвалитися любителі аскетичної кристальної розкоші Tiffany. Аквамарин - улюблений камінь Еудженії Бруні, тому фантазійні прикраси, якими славиться будинок Pascuale Bruni, в якому вона є креативним директором, також не обходяться без цього каменя в різноманітті комбінацій з іншими представниками ювелірного світу.

Як вибрати і носити ювелірні прикраси: відео

Додати коментар/відобразити коментарі