Біжутерія

Біжутерія
Біжутерія
Біжутерія
Біжутерія

«Діаманти - кращі друзі дівчат» - заявляла незабутня Мерілін, і ми їй віримо. Проте далеко не всім по кишені ці камінчики, тоді як пристрасть до прикрас у жінок, напевно, в крові. Адже історія біжутерії починається приблизно тоді ж, коли почали обробляти золото і коштовні камені для прикрас. Біжутерія - це найрізніші прикраси, матеріалами для яких служать не коштовні камені і метали. Приблизно дві-три тисячі років назад дівчата прикрашали себе пір'їнками, черепашками, і навіть металевий обідок на пальці міг вважатися біжутерією. У Давньому Єгипті вперше була відкрита техніка виготовлення скляних ниток непрозорого блакитного, зеленого або бірюзового кольору, які використовувалися як для прикраси тіла, так і в якості нашивок на одяг.

Потім єгиптяни навчилися робити художнє скло і смальту і почали промислове виготовлення цих матеріалів. Створюючи кільця, намиста і амулети з підручних матеріалів, майстри-ювеліри зародили перші поняття про біжутерію.

Само слово біжутерія має французьке коріння: у перекладі з цієї мови «bijou» означає «коштовності, скарб». У всі часи підробка коштовних каменів вважалася незаконною, а люди, які створювали речі з штучними каменями - аферистами. І лише на початку минулого століття ситуація змінилася. Адже для того, щоб зробити хорошу біжутерію, потрібно бути не меншим майстром в своїй справі, чим ювелір, що оброблює натуральні камені. Саме це довів всьому світу «король стразів» Сваровськи, а Коко Шанель заявила, що вартість матеріалу в прикрасах - ніщо, і ми стали власниками прекрасних копій, які своїм блиском, деколи, перевершують справжні прикраси.

Біжутерія ділиться на два основні напрями: «наслідуюча» біжутерія, в ній ми можемо знайти багато копій справжніх ювелірних виробів або щось схоже (кольє і брошки із стразами, невеликі, але жіночні моделі), і «відверта» біжутерія - це незвичайний, яскравий дизайн з використанням різних матеріалів (пір'я, дріт, пластик, скло, хутро, шкіра, дерево). При цьому перший напрям біжутерії набагато частіше можна побачити на пані: у офісі, на урочистому вечорі, а другий - на дівчатах, які розбавляють свій одяг модними аксесуарами.

Вирішивши прикрасити себе біжутерією, варто пам'ятати про класичне правило «три»: не надівати більше трьох видів прикрас, особливо якщо вони досить яскраві. Якщо ж біжутерія скромна і непомітна, то можна прикрасити себе трохи більшою кількістю матеріалів. Враховувати правило «три» слідує ще і в тому випадку, якщо біжутерія прикрашає ваш одяг, що останнім часом є тенденцією. Навіть відомі кутюрье використовують в своїх моделях штучні камені.

Наприклад, в колекціях Валентіно, Christian Dior, Bottega Veneta, Dolce & Gabbana, Chanel і інших відомих дизайнерів використовується саме біжутерія. Серед останніх тенденцій можна відзначити, що крупні і яскраві прикраси не збираються вирушати зі світових подіумів. До них цього року додалося органічне «вплітання» в моду ланцюгів і ланцюжків, у якості як самостійних прикрас, так і доповнень до поясів, сумок і аксесуарів для волосся. Ланцюги зустрічаються крупні і дрібні, а також у вигляді з'єднуюючих ланок різного розміру і різного плетіння, їх можна вішати в декілька рядів або носити одну тонку і витончену, вони присутні як декор обручів для голови і сплітаються із стрічками, вони можуть бути металевими і пластиковими, різноколірними, чорними, золотистими і сріблястими.

Крупні кольє зустрічаються на подіумах в роботах багатьох дизайнерів, але в кожного з них - вони свої: із стеклярусу, сучасного пластика, з прозорих намистин, в'язаних гачком помпонів, кольорів і стразів. Для вечірнього виходу - масивні і виблискуючі, для офісу - легкі прозорі намистини або штучні перли. Не варто забувати і про браслети, які найчастіше виглядають масивно, підкреслюючи жіночу струнку ручку (або ніжку): з дерева, шкіри, пластика, дуті, декоровані ланцюгами або металевими деталями, вони виглядають як віддзеркалення таких же сережок. Які теж цього сезону зовсім не мініатюрні.

Як вибрати біжутерію: відео

Додати коментар/відобразити коментарі