Чоловічі плащі - стильна еволюція дощовика

Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі

Плащ - це ще одна деталь, яка перекочувала з чоловічого гардероба в жіночий. Бажання запозичувати та адаптувати завжди було властиве слабкій статі. Ймовірно, саме з цієї причини не дуже багато чоловіків охоче носять даний предмет одягу, вважаючи його швидше "унісексуальним" одягом. І абсолютно безпідставно, оскільки плащ здатний перетворити до невпізнання, створюючи класичний чоловічий силует, підкреслюючи смак, елегантність та мужність.

Випадкова необхідність

Деякий час плащ залишався верхнім одягом лише для представників сильної статі, а наділи чоловіки його на початку XIX століття. Найперші моделі повинні були відповідати головній вимозі - захищати від дощу, що і зробив можливим шотландський хімік Чарльз Макинтош. У 1823 році, під час чергового експерименту, Макінтош випадково забруднив рукав свого піджака каучуком. Відмітивши через деякий час, що це місце не промокає, він вирішив реалізувати своє відкриття у бізнесі. Утворивши компанію Charles Macintosh &Co, шотландець подарував чоловікам перший водонепроникний плащ з прогумованої тканини, який і був названий його ім'ям, - макінтош.

Інша модель, довкола якої сьогодні в більшості своїй і обертається мода, тісно пов'язана з військовим часом. Глава будинку Burberry, Томас Берберрі, отримав серйозне замовлення від уряду. Потрібно було запропонувати зручну альтернативу шинелям солдатів британської армії, якою і стала модель тонкого пальта з габардину. Цей двобортний плащ мав виражені риси військового одягу: відкладний комір, манжети, погони, розріз ззаду і кокетка. Солдати нову версію форми назвали «траншейним пальтом» - по-англійськи trench coat. Тренчкот (або просто тренч) незабаром перекочував і в повсякденний гардероб, ставши атрибутом англійського стилю і відмітним знаком бренду Burberry.

Крок в сучасність

В даний час чоловічі плащі є модними інтерпретаціями на тему тренчкота і макінтоша з перевагою першого. Кожен має право вибирати для себе найбільш відповідний варіант, тим більше що у них дуже різні образи.

Тренч до цих пір пізнається в першого погляду частенько як військове пальто. Класичні моделі зберігають свою атрибутику у вигляді поясу або ременя з пряжкою, погон, кокетки, широкого відкладного коміра. Проте, ніхто вже не утримує кутюрье від експериментів з чоловічим тренчем, який може позбавлятися своїх традиційних рис на догоду моді.

Макінтош відноситься до лаконічного різновиду плаща. Він біль вільний, однобортний, та коротший, ніж тренчкот. Іншими словами, його можна навіть назвати комфортнішим, ніж тренч.

Новинка останніх років - поява стилю, названого car coat. Це варіант, який дизайнери адаптували для автоаматорів, зробивши його укороченою версією довгих моделей. Такий плащ зручний під час ведення машини, він не заважає водієві і не так сильно деформується.

Роблячи вибір, потрібно виходити не лише з принципу «подобається - не подобається». Чоловікові необхідно керуватися своїми фізичними даними. Лише в цьому випадку плащ сидітиме гармонійно, створюючи образ елегантного джентльмена.

Високим і худорлявим чоловікам варто звернути увагу на укорочені варіанти класичного тренча з відкладним коміром. Для витягування силуету підійдуть довгі вільні однобортні моделі з V-подібним горлом.

Будь-який плащ - це одяг міжсезоння, і не варто прикрашати його об'ємними шарфами. Вистачає ледве уловимого кашне або тонкої смужки кашеміру, що виглядає з-під коміра.

Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі
Чоловічі плащі

Мода 2010

У новому тисячолітті модні будинки усе більш тісно наближають чоловічі плащі до жіночих, не забуваючи і про первинне історичне призначення. Колекції весна-літо 2010 пропонують сучасному чоловікові моделі світлих кольорів як альтернативу тривалому образу революційних чорних «шкірянок», які, нібито, і повинна носити сильна стать. До красивого пісочного кольору звертається Salvatore Ferragamo, бежевий з'являється в John Galliani, не порушує тенденції і Paul Costelloe. Шкіряний плащ чорного і іржаво-коричневого кольору випускає на подіум Raf Simmons. Також вигідно вирізняється Paul Smith з сірим «металевим» тренчем.

Осінньо-зимові колекції за традицією маневрують між незворушною холодністю сезону і жаданням інновацій. Темно-сині моделі ассиметричного крою представлені в Burberry, червоні, - в Salvatore Ferragamo. Осіння стриманість втілена в ніжно-перловому лаконізмі від Calvin Klein, чорній шкірі в Rick Owens, світле хакі і сірому в Versace.

Чоловіча мода на зимовий сезон: відео

Додати коментар/відобразити коментарі