Догляд за одягом

догляд за одягом
догляд за одягом
догляд за одягом
догляд за одягом

Вміння доглядати одяг є одним з важливих елементів культури. Якщо ви хочете, аби одяг виглядав завжди красивим і довго служив, його необхідно своєчасно прасувати, чистити, правильно зберігати. Добре одягненою людиною може вважатися не лише та, хто одягнена по моді та із смаком, але і охайна, акуратна. Вихована людина не надіне пом'ятий костюм, не стане носити плаття з плямами, сорочку з несвіжим коміром, пом'яту.

 • Костюмам, піджакам, платтям, брюкам і іншим видам одягу треба після двох-трьох днів носки дати можливість «відпочити». Особливо це стосується виробів з шерсті і хімічних волокон, оскільки вони швидко вбирають запахи (тютюну, їжі, поту), тому одяг швидко стає несвіжим.
 • Особливо необхідно стежити за домашнім одягом, оскільки при приготуванні їжі він вбирає запахи, до того ж на нього можуть попасти плями (жиру та ін.). Аби зберегти одяг чистим, хазяйка повинна надівати фартух. Домашній одяг слідує частіше провітрювати.
 • Прийшовши додому і знявши верхній одяг, слід повісити її на плічки. Так він краще зберігає форму.
 • Пальто, піджак рекомендується не відразу вішати в шафу, а спочатку почистити і провітрити. Краще робити це, не відкладаючи на ранок, оскільки за ніч пил і бруд проникнуть у волокна тканини, а це прискорює знос.
 • Якщо одяг вологий від дощу, потрібно її струсити або протерти сухою ганчірочкою, яка вбирає в себе краплі. Сильно промоклі костюми, пальта треба повісити на плічки, потім протерти зверху сухою ганчірочкою, рукави набити розім'ятим газетним папером. А коли одяг просохне, пропрасувати його.
 • Вироби з бавовни і льону швидко мнуться, тому їх треба часто підгладжувати.
 • Освіжити шерстяні речі можна таким чином. Одяг, що переться без тертя, занурюють в 5%-ный розчин лимонної кислоти, потім кілька разів прополіскують, не вичавлюючи.

 • Догляд за одягом з хутра


 • Аби хутряний одяг (і головні убори) довше служив вам, необхідно, приходячи з вулиці, струсити пальто (жакет) або шапку, аби видалити сніг або краплі дощу, розпрямити і підняти волоски, що зім'ялися. Аби хутро не м'ялося, рівномірно просихало, а річ не витягувалася і не втрачала форми, пальто, піджак, жакет вішають на плічки.
 • Якщо волос на виробі звалявся, його треба обережно розчесати, починаючи з верху, спеціальним металевим гребенем (а якщо його немає, звичайним гребінцем з нечастими зубами).
 • В разі утворення розриву або шва, що розпоровся, хутряні вироби зашивають з боку кожевої тканини петельным швом. Якщо ви зашиваєте з боку волосяного покриву, то на місці розриву волосся треба розчесати і, притримуючи, акуратно зашити простим швом через край.
 • До одягу, купленого в магазинах, окрім маркувального ярлика з вказівкою підприємства-виготівника, артикулу, моделі, розміру, зростання, повноти, ціни та ін., в більшості випадків прикріпляється ярлик по догляду за виробами. Інколи на нім пишуть, як прати, чистити, прасувати виріб.

  Додати коментар/відобразити коментарі