Джульєн Макдональд

Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд

Молодий і скандальний, неоднозначно сприйманий лондонський модельєр... Його вбрання носять Кайлі Міноуг і Гері Халлівелл, Ширлі Бессі, Кармен Електра і Наомі Кемпбелл. Саме Джульєна Макдональда вибрали, аби модернізувати і поліпшити службову форму бортпровідників, пілотів і обслуговуючого персоналу на British Airways. Модельєр відразу ж заявив: «Я зроблю дівчат сексуальними красунями, а чоловіків - рішучими супергероями». Знайшлися, правда, незгодні, заявивши, що, мовляв, у них в компанії службовців не розглядають як сексуальні об'єкти...

Джульєн Макдональд народився у Великобританії 19 березня 1972 року. Спостерігаючи за матір'ю, він непомітно навчився «жіночим» заняттям - шиттю і в'язці. Але, на відміну від багатьох відомих нині дизайнерів, Джульєн не знав з раннього дитинства, чому б він хотів присвятити своє життя. Він ходив в художню школу (пізніше він скаже, що більше прагнув промальовувати складки драпіровок, відтінки матерії, чим тіло натурника), був момент, коли Джульєн серйозно зацікавився кар'єрою танцівника... Мабуть, не склалося - світ втратив зірку танцпола, але придбав великого дизайнера.

Спочатку Макдональд вивчав текстиль в спеціалізованому учбовому закладі в Брайтоні, потім поступив в Королівський художній коледж (Royal College of Art). Тут-то він остаточно зрозумів своє призначення. Його плаття (курсова робота) було відмічене Ізабеллою Фабер, редактором британського Vogue. «Він стане частиною нашої культури» - і хто скаже, що журналісти не пророки?

У коледжі його викладачами були багато іменитих модельєрів сучасності: і Карл Лагерфельд, і Вівьен Вествуд - набиратися знань і майстерності було у кого. Макдональд використовував можливості по повній: ще в час навчання Джульєн працює дизайнером по текстилю для Chanel, деякий час співпрацював з Олександром Маккуїном і Оуеном Гастером.

Через рік після закінчення коледжу (у 1997 році) МакДональд засновує власний лейбл (Julien MacDonald) і дебютує з першою колекцією на Лондонському тижні моди. 23 серпня 2000 року він стає відомим світу - Келлі Брук наділа його плаття на прем'єру фільму Гая Річчи «Великий куш». Плаття було настільки провокаційним, що про нього заговорили... ні, закричали! - на всіх континентах.

Макдональд стає модним, дуже модним дизайнером. Він готує костюми для турне Spice Girls, Кайлі Міноуг, в його платтях красуються вільнодумні актриси на врученнях різних премій і ... Ось воно, визнання! У 2000 році Джульена Макдональда запрошують на посаду головного дизайнера Будинку Givenchy. Молодий, і при всіх заслугах все ж маловідомий, дизайнер. І монстр моди з такою історією! «Для мене це було як удар блискавки! Я думав, це жарт моїх друзів... Все було схоже на шпигунський фільм. Мене запитали про те, як йдуть справи в моїй марці, і попросили повернутися наступного дня. Ще попередили, що якщо я скажу хоч слово, зі мною вмить попрощаються. ...Givenchy для мене був неймовірно щедрою пропозицією. Я навіть боявся». Дещо пізніше Джульєна охоплюватимуть абсолютно інші відчуття. Співпраця не склалася - Макдональд не зміг уловити традиції модного Будинку, а власну ідентичність розгубив. Що стало тому причиною - молодість і недосвідченість дизайнера? Пафосность старого модного Будинку? Відмінності в менталітеті англійців і французів? Провалів як таких не було, але і успіху теж...

Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд

Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд
Джульєн Макдональд

Проте, діяльність дизайнера під власною маркою приносила йому заслужені винагороди: у 2001 році йому був присуджений престижний титул «Кращого британського дизайнера року» (British Designer of the Year). У серпні 2004 року він був нагороджений почесною стипендією університету Уельсу в Ньюпорте, на знак визнання його вкладу в мистецтво моди.

Він молодий, він любить «струси» і галас. Він часто провокує скандали - чого вартує лише торішній конфлікт з Peta. Невдача з Givenchy багато чому його навчила. Він стане новим, але як і раніше буде Джульєном Макдональдом.

Підготовано по зовнішнім джерелам.

Додати коментар/відобразити коментарі