Історія нижньої білизни

Історія нижньої білизни
Історія нижньої білизни
Історія нижньої білизни
Історія нижньої білизни
У всі часи існували речі, значення яких по деяким причинам недооцінювали. Наприклад, споконвіків люди приділяли багато часу, грошей і уваги підбору одягу. Вони годинами вибирали брюки, спідниці, жакети, куртки і головні убори. Могли колекціонувати всілякі пояси або сумки. Проте багато хто незаслужено обділяв увагою ті частині гардероба, які нібито і в очі не впадали. Наприклад, шкарпетки, панчохи і нижню білизну.

Якщо сьогодні справедливість торжествує і вибору білизни частенько приділяють чи не більше уваги чим вибору брюк, то раніше все було інакше. Зараз бути стильним у всьому, аж до дрібниць, модно. Тоді часи стояли жорсткі, не до краси було: предмети одягу вибирали виходячи з їх функціональності. Проте існували і виключення.

Ще древні носили сорочкоподібний одяг, який надівався прямо на тіло і одночасно виконув функцію верхнього одягу. У сучасному розумінні білизна не була відома і в середні віки, хоча тенденція носити під платтям тонший нижній одяг вже з'явилася. Стосувалося це, проте, не всіх, а лише представників вищих верств.

Наприклад, в літописах XVI і XVII століть можна прочитати, що сорочка була розкішшю, яку могли собі дозволити лише багаті. Декоративні мереживні коміри і манжети, що змальовуються на портретах епохи бароко, були... фальшивкою!

Пані епохи рококо носили верхні плаття прямо на корсет. За часів Французької революції жінки надівали під низ обтягуюче тріко.

Лише у першій половині XIX століття матеріал, з якого шили сорочки, став придатним для прання. Сорочки можна було кип'ятити. На вигляд вони були досить прості і ідентичні для сильної і слабкої статі.

Представники вищих верств носили білизну більш тонку і складнішу по крою. Лише в кінці XIX століття жінки почали носити білизну, відмінну від чоловічої. Виготовлялась вона, в основному, з батисту, деколи - з шовку.

Після 1925 року жіноча нижня білизна набула сучасного вигляду! Виготовлялася вона з натурального і штучного шовку, відрізнялася елегантним кроєм і пастельними відтінками.

Чоловіча білизна також змінилася: до сорочок пришили коміри, труси і панчохи укоротили. У США чоловіки вже після Першої Світової Війни стали носити короткі труси у вигляді плавок, під сорочку вони одягали майку без рукавів.

Друга Світова війна мала великий вплив на моду, а саме на створення нових моделей одягу. Дефіцит привів до появи теплої в'язаної білизни і виробів з парашутного полотна.
До моди входить нейлон, перші боксерки (труси-шорти) і футболки.

60-і принесли з собою дивне волокно - лайкру, перші колготки і міні-спідницю. Час цей був знаменний ще і завдяки студентським бунтам, які супроводжувалися прилюдними спалюваннями бюстгальтерів. Тоді у всьому світі зменшилися продажі бюстгальтерів як символу жіночої дискримінації.

Виробники білизни впроваджують нестандартні підходи і випускають все більш легкі бюстгальтери, проте стримувати зміни в споживчих запитах було вже неможливо.

Після того, як стали з'являтися спідниці на підкладці, нижні спідниці стали зайвими. Штанці ставали все меншими, поки не набули форми трусиків-бікіні.

Потім настали 70-і: все почалося заново і повернулися забуті моделі, але в новому виконанні. Мода танцювала в скажених ритмах і блискавично скидала стару шкіру, приміряючи, проте, щось і з бабусиних скринь.

Сьогодні модельєри озираються назад і пропонують орієнтуватися на класику, яка виправдала себе. Сьогодні в моді "Push-up" та бюстгальтери, що підкреслюють і піднімають груди.

Проте є і інші тенденції. Жінки не хочуть нудьгувати: вони бажають комбінувати образи. Вони то мріють про жіночність і елегантність, то марять про хлоп'ячу спортивність. Поки живі ці парадокси жіночого єства, мода не стоїть на місці, змінюючи тенденції, варіюючи фасони. @md

Як вибрати нижню білизну: відео

Додати коментар/відобразити коментарі