Жіночі кардігани: затишок трикотажу

Кардігани - жіночий одяг
жіночі кардігани
Кардігани - жіночий одяг
жіночі кардігани
Кардіганом називають трикотажну кофту з глибоким V-подібним вирізом без коміра, з низько розташованими гудзиками і великими накладними кишенями. Свою назву цей предмет одягу отримав від імені генерала Джеймса Кардігана, який поклопотався про комфорт і тепло своїх солдатів, одягнувши їх у в'язану кофту з грубої шерсті. Було це в середині XIX століття, а в моду кардігани увійшли набагато пізніше - лише через сто років - в 40-х роках XX століття. З часом кардігани з простого утеплювача стали предметом модного гардероба, в'язка їх ставала все тоншою, а самі розміри кофти - менше. На 50-і роки припав розквіт моди на кардігани у Великобританії: витончена кофтина на дрібних гудзиках була в гардеробі майже всіх англійок. До кінця століття популярність кардіганів виросла настільки, що по всій Європі жінки стали носити ці кофти, виготовлені не лише з шерсті, але також з бавовни і навіть шовку.

Сьогоднішні кардігани зберігають риси своїх прародичів, але не без оновлення. Головні відмітні ознаки кофти-кардігана: неглибокий виріз, відсутність коміра і однотонність. Ця деталь одягу ніколи не грала першу скрипку в туалеті, залишаючись вірною своїй функціональності, саме тому раніше кардігани були виконані в дуже стриманих, нейтральних тонах. Сьогоднішня мода розширює кордони, роблячи кардіган самобутнім акцентом, обігрує його присутність в самих немислимих варіантах. Кольори тяжіють до соковитіших, насичених, лінія коміра завищується, гудзики стають більшими і рідшими, і застібати кардіган тепер зовсім не обов'язково - можна закріпити його стильним ременем або поясом.

Пильна увага дизайнерів до трикотажу в нинішньому сезоні зберігається, і в колекції модних будинків вводять у вжиток як кофти з тонкої шерсті, акрилу, ніжного кашеміру, так і кардігани об'ємної в'язки. Наймодніша модель - ультрадовгий, доходячий майже до колін кардіган, що у разі потреби грає роль пальта.

Найближче до традиційного крою кардігана підійшли дизайнери Miu Miu, представивши на суд модної публіки кофту в єдиному кольорі з глибоким V-подібним вирізом і рідкими гудзиками, які починаються на області талії. Пом'якшити такий консерватизм допоможе тонкий контрастний ремінь на талії.

Інші дизайнери продовжують упроваджувати нові віяння в строгий силует і традиційне забарвлення кардігана, виконуючи цю модель відповідно до тенденцій своїх останніх колекцій.

Відмінною рисою кардіганів Blumarine став хутряний комір з нірки. Stella McCartney сполучає кардіган з платтям і демонструє оригінальну модель з гудзиками на талії і об'ємними рукавами-ліхтариками. Tomas Maier зовсім відміняє гудзики, пропонуючи варіант, близький до домашнього плаття з поясом. Відсутність гудзиків проголошує і Alexander McQueen, зробивши із звичної кофти справжній витвір мистецтва, перетворивши передню частину кардігана на елегантне жабо і загостривши його поли.

Chloe підтверджує право кардігана осінньо-зимової колекції виконувати функцію теплого пальта. Руйнуючи звичні стереотипи, майстри цього бренду сполучають кардіган з шарфом, закриваючи область шиї і декольте. У іншій моделі Chloe пропонує дуже довгий кардіган із "запахом" у верхній частині, що закріплюється на одному єдиному гудзику на комірі-стійці.

светр - кардіган жіночий
жіночі кардігани
светр - кардіган жіночий
Кардігани - жіночий одяг
светр - кардіган жіночий
жіночі кардігани
Кардігани - жіночий одяг
светр - кардіган жіночий
жіночі кардігани
Кардігани - жіночий одяг
Кардігани - жіночий одяг
жіночі кардігани
светр - кардіган жіночий
жіночі кардігани

Як ми бачимо, кордони стають все менш чіткими, і сучасний кардіган є успішним з'єднанням кофти з платтям, пальтом і навіть курткою.

Що стосується колірних переваг, модельєри пропонують вибирати або кардіган, який контрастує з основним туалетом, або дуже близький до тону головної деталі гардероба, аби зробити образ монохромним. В цьому випадку бажано зупинитися на стриманій колірній гаммі. @md

Як вибрати та носити кардіган: відео

Додати коментар/відобразити коментарі