Коктейльне плаття - розкіш в мініатюрі

Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття

Коктейльне плаття асоціюється у багатьох з легким дзвоном келихів, приглушеною музикою і приємним неробством. І цілком вірно. Це плаття, що має особливий статус і свою історію, не пов'язану з ім'ям конкретного модельєра, призначене для відпочинку. Історія його появи частково пояснює деякі вимоги до плаття, тому з неї і почнемо. Сухий закон в Америці в 20-і роки XX століття зустріли, природно, далеко не оваціями. Людям хотілося веселитися і тому вони збиралися на таємні вечірки, на яких подавався контрабандний алкоголь, і влаштовувалися танці.

Вечірка передбачає нарядний одяг, але вечірнє плаття не личило з кількох причин. У довгому платті було незручно танцювати модний у той час Чарльстон, а також тяжко проникнути на вечірку і повертатися під ранок додому, не привертаючи уваги вартових порядку. Так і з'явилося те, що не утрудняє рухів - укорочене, нарядне коктейльне плаття.

І це зручне і елегантне плаття швидко прижилося в гардеробі модниць всього світу, ставши частиною дресс-коду. Дещо формальний статус вбрання визначає вимоги до нього.

Довжина варіюється у відрізку від - на долоню вище за коліно до - на долоню нижче, максимум до середини ікри. Радикальне міні не вітається правилами етикету. Довге плаття, як вже говорилося, сковує рух. Крім того, що важливо - вечірнє плаття «в підлогу» передбачає по протоколу наявність урочисто одягненого супутника, причому пані у вечірньому не може прийти одна, а піти з кавалером. Коктейльне плаття набагато демократичніше.

Коли і з чим воно носиться, визначають правила етикету.

Два основні моменти:


1. Коктейльний час починається між 17 і 18 годинами і триває 2 години.
2. До 18 годин не можна надівати атлас і парчу, також діаманти.

Коктейльне плаття обов'язкове, якщо в запрошенні стоїть світський шифр:
 • Black Tie (Cravate noire - франц.): «галстук обов'язковий».
 • Black Tie Invited: «галстук вітається».
 • Formal Attire: «формальний вечірній захід».
 • Cocktail Attire: «коктейль».
 • Black Tie Optional: «галстук не обов'язковий».
 • Якщо урочистий захід не передбачає формального запрошення, то коктейльне плаття буде сповна доречне на театральній прем'єрі (але не світового рівня), на весільному торжестві, на корпоративній вечірці і званій вечері в ресторані.

  Певних обмежень у виборі колірного рішення для коктейльного плаття немає, головне, аби колір вам личив. Проте, найбільшим успіхом користуються наступні кольори:
 • чорний (звичайно ж, це знамените чорне маленьке плаття, яке здатне виручити свою хазяйку у багатьох випадках);
 • червоний (безпрограшний варіант аби привернути увагу, і як спосіб поліпшити колір обличчя блідих панночок);
 • білий (ніжний і романтичний варіант);
 • металізований (золотий і срібний).
 • Коктейльне плаття може бути обтягуючим і пишним, щедро декорованим воланами або драпіровкою, і простим. Чудово виглядають комбіновані варіанти: обтягуючий верх і широка спідниця, платье-бюстье і плаття із завищеною лінією талії. Єдине правило - відкритими мають бути або груди, або ноги, іншими словами - чим більше декольте, тим довше спідниця. І навпаки.

  Тканина - оксамит, мереживо, шовк, тафта або інший нарядний матеріал. Тканина може бути прикрашена якнайтоншим пір'ям, вишивкою, бісером або бахромою.

  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття
  Коктейльні плаття

  Важливу роль в оформленні плаття грають аксесуари.

  З прикрас краще всього вибрати дорогу і витончену авторську біжутерію або "гарнітур" з напівдорогоцінних каменів, при цьому з комплекту вибирати не більше двох предметів, наприклад, сережки і кільце. Чим простіше плаття, тим цікавіше мають бути прикраси і навпаки.

  Туфлі вибираються в тон платтю, повністю закриті на витонченому каблучку. Колготки тілесного кольору, прозорі, матові. Для сумочки головна вимога - мініатюрність і зручність носіння - руки на коктейлі повинно бути вільні. У прохолодний час плаття може бути доповнене коротким вечірнім піджаком або болеро, палантином, шаллю. @md

  Як вибрати коктейльне плаття, як створити вечірній образ: відео

  Додати коментар/відобразити коментарі