Модна спадщина Коко Шанель

Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Першим, що приходить на думку при згадці імені легендарної Коко Шанель - це її класичний костюм з прямою спідницею і контрастною обробкою. Зрозуміло, лаконічність і елегантність дизайну костюмів Шанель залишається не менш актуальною і сьогодні. Проте модна спадщина Коко Шанель не обмежується одним лише введенням в моду жіночого костюма.

Історія дизайну Шанель

Першим винаходом Коко Шанель, був, як не дивно, капелюшок - невеликий і практичний головний убір, ідеально відповідний для прогулянок на відкритому повітрі. Фактично ставши піонером стилю унісекс, Коко Шанель зуміла створити головний убір, що підходить одночасно і для чоловіків, і для жінок, - внаслідок чого її капелюхи залишалися популярними протягом декількох десятиліть.

Першим кроком Коко Шанель на шляху до створення повноцінної модної імперії було створення одягу для жінок, що проводять багато часу на відкритому повітрі, - в далекому 1913 році Шанель запропонувала своїм першим клієнткам базові предмети гардероба: спідниці, жакети, блузи, які нагадували уніформу моряків.

Крім того, Коко Шанель однією з перших почала застосовувати в своїх колекціях трикотажну тканину, що дозволяла створити по-справжньому комфортний і практичний одяг, за яким легко було доглядати. У роки після Першої світової війни практичні трикотажні вироби Коко Шанель стали неодмінним атрибутом жіночого гардероба. Практично поодинці дизайнер зуміла зробити справжню революцію в жіночій моді двадцятих років, встановивши нові стандарти простоти і практичності.

Маленьке чорне плаття

Разом з костюмом одним з найвідоміших творінь Коко Шанель вважається маленьке чорне плаття, представлене дизайнером в двадцятих роках XX століття. Багато в чому саме завдяки винаходу маленького чорного плаття Шанель вважають революціонером від моди: до появи перших платтів від Шанель в світі жіночого одягу просто не існувало платтів красивих і простих одночасно. Вечірній гардероб епохи двадцятих років, як правило, будувався на яскравих і пишних платтях з химерним, складним кроєм, відображаючи спалах оптимізму післявоєнної епохи. Коко Шанель, проте, першою відмітила попит на альтернативні стилі, запропонувавши принципово інший підхід до одягу - просте, стильно скроєне плаття, однаково відповідне і для повсякденного, і для вечірнього гардероба за рахунок різноманітності тканин. Денні чорні плаття шилися з шерсті, а вечірні - з розкішного атласу, оксамиту або крепу.

Брюки

Модні дизайнери неодноразово намагалися одягнути жінок в брюки - в кінці XIX століття брюки якийсь час користувалися популярністю у жінок, - проте саме Шанель першою зуміла перетворити брюки на повноцінний предмет жіночого гардероба в 1929 році. Жіночі брюки все одно вважалися чимось що виходить за рамки, і тому носили їх лише спроможні жінки - тобто жінки, чий високий соціальний статус був незаперечним. Більш того, навіть найсміливіші прихильниці творінь Коко Шанель не наважувалися включати брюки в повсякденний гардероб - лише актриса Марлен Дітріх однією з перших почала з'являтися в костюмах брюк на світських прийомах в тридцятих роках. Справжню ж популярність брюки отримали завдяки ще одній актрисі - Кетрін Хепберн, яка зуміла продемонструвати, наскільки вишуканими і красивими можуть бути костюми брюк.

Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель
Коко Шанель

Костюм

Вперше представлений ще в далекому 1916 році, знаменитий костюм від Шанель в сучасному його виді з'явився лише в 1954 році. В черговий раз спробувавши змінити стандарти моди, Коко Шанель запропонувала жінкам простий, практичний і одночасно нескінченно елегантний костюм в той час, як мода післявоєнної епохи характеризувалася особливою пишнотою і навіть химерністю. Завдяки гармонійній довжині рукавів і розташуванню кишень жакет твіду від Шанель виглядав красиво на будь-яких жінках. @md

Цитати Коко Шанель: відео

Додати коментар/відобразити коментарі