Prada, яку не носять ангели

Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг

Prada - марка, відома практично всьому світу. Prada - одна з самих підроблюваних марок. Prada носять зірки і Папа Римський. Miuccia Prada, власниця відомого бренду, згідно Wall Street Journal, входить в тридцятку найвпливовіших жінок Європи. А ще всі - і зірки, і моделі, і ми - завжди з нетерпінням чекаємо виходу нової колекції Prada - бренду, що підкорив світ. Історія Prada починається в 1913 році в Мілані, коли Маріо Прада заснував компанію по виробництву сумок, названу їм «Fratelli Prada» (брати Прада). Компанія спочатку була налаштована на роботу з клієнтами високого рівня, тому що спеціалізувалася на випуску дорожніх сумок з дорогих, ексклюзивних матеріалів. Валізи з шкіри моржа зі вставками з коштовних порід дерев, панцира черепахи і з обробкою стразами цінувалися по всій Європі. Проте коли через 45 років керівництво Prada перейшло до дочки засновника - Луїзи, не дивлячись на те, що компанія була дуже відома, інтерес до неї почав згасати: такі дорожні сумки були розкішними, але дуже важкими.

У 1979 році керівництво компанією попало в руки молодшої, 29-річної внучки засновника Міучиі Прада. Знайти менш відповідну кандидатуру в сім'ї було складно: останні п'ять років дівчина вчилася, брала участь в пантомімі в міланському «Пікколо Театро», вступила в Комуністичну партію і в сімдесятих була провідною захисницею прав жінок Мілана. Втім, саме така «революційна» жінка і змогла зробити Prada компанією зі світовим ім'ям. Міучія чесно признається, що якби в цей же рік вона не зустріла свого чоловіка Патріцио Бертеллі, який став їй діловим партнером, вона навряд чи б змогла досягти таких вершин.

Шість років Міучія працювала над новою колекцією сумок, виконаних з чорного нейлону. Після цього почався зліт Prada, тому і дорожні сумки з легкої і міцної тканини, і мініатюрні жіночі чорні нейлонові сумочки без назви марки припали до душі всім. Ціна сумочок була досить велика, що викликало величезну кількість підробок, а значить заставляло ганятися за Prada з ще більшим ажіотажем.

Відсутність освіти дизайнера не перешкодила Міучіі в 1989 році випустити колекцію одягу Prada pret-а-porte. Не дивлячись на те, що колекція «осінь-зима 89» викликала бурхливу критику, жінкам сподобалися прямі, майже строгі лінії її одягу, який сильно виділявся на фоні відвертих плотських робіт інших дизайнерів того часу. Також як і домінуючий чорний колір, що створює контраст до поширених у той час яскравих тонів. Ще через три роки Міучия створила нову марку одягу, названу своїм псевдонімом Miu Miu. Цей молодіжний бренд на відміну від pret-а-porte, був доступнішим, яскравішим, легшим, виконаним в теплих тонах. Ідеї для першої колекції Miu Miu, Міучия черпала у власній шафі, повній хіпповських речей.

Весь цей час основні бізнес-питання компанії Prada вирішує Патріцио Бертеллі, а Міучия продовжує творити. У 90-х вона створює одяг для чоловіків, колекцію білизни, а також лінію сонцезахисних окулярів, завдяки яким критики починають сходити з розуму. Дизайн важких, майже квадратних окулярів в масивній оправі настільки не вписується в загальні колекції Prada, що компанії пророкуватимуть швидке закриття. Проте «Потворна Прада» настільки зацікавила покупців і викликала такий ажіотаж, що отримує винагороду на міжнародному конкурсі дизайнерів в США, в номінації «Кращі аксесуари».

Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг

Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг
Prada -одяг

Цією осінню Міучия, як вона сама виразилася, трохи «захопилася» і замість того, щоб використовувати лише трохи мережива, як і збиралася, нарядила своїх моделей в одяг, що цілком складається з мережива. І знову викликала фурор на подіумі! Ніхто не чекав від «старенької Прада» такій сексуальності, відвертості і одночасно жіночності. Зима Prada пройде як в морозному мереживі: одяг, сумки, аксесуари нагадують витіюватий морозний узор на вікні, виконаний в чорному, синьому, блакитному, бронзовому кольорах. Взуття ж викликає в пам'яті чарівні туфельки Гингеми з книги «Чарівник країни Оз» - здається, що на них можна відлетіти в іншу країну.

Історія Prada: аудіо

Додати коментар/відобразити коментарі