Шкіряні сумки - з елітних аксесуарів в широкі маси

Шкіра була і залишається головним матеріалом для стильної сумки, і жіночої, і чоловічої. Шкіряні сумки ніколи не вийдуть з моди, тому що вони зручні, практичні, і виробники можуть додати їм будь-яку подобу - від мінімалистичної до найрозкішнішої або фантазійної. А покупці, навіть не дивлячись на доступність сумок з дешевших матеріалів, завжди прагнутимуть мати хай одну, але обов'язково хорошу шкіряну сумку.

«Шкіряний» початок

Сумка як аксесуар з'явилася багато століть назад. Те, що ми маємо сьогодні, бере початок від маленьких мішечків з різних тканин, куди складалися монети. З мініатюрних портмоне приблизно на стику XIX і XX століть виросла вже справжня сумка. Шкіру спочатку використовували в основному для багажу зважаючи на її міцність і, поза сумнівом, статус, а виготовлялися подібні моделі в основному для знатних персон. У становлення шкіряних сумок, як аксесуарів окремого роду, з подальшим їх входженням в широкі маси, великий вклад внесли засновники декількох брендів, які сьогодні є елітою моди.

шкіряні сумки

У тридцятих роках XIX століття молодий і амбітний Луї Вюїттон став працювати з шкірою для багажних виробів, поступово вводячи її в сумочки для повсякденного носіння. З випуску сумок почалася історія Gucci: на початку двадцятих років минулого століття Гуччіо Гуччі зробив ставку на високоякісну шкіру відмінного вироблення для аксесуарів багатих людей. У це ж десятиліття працював Альдо Фурланетто, завдяки наполегливій праці якого народилася компанія Furla - один зі світових лідерів в області виробництва сумок. На цей момент компаній, які їх виготовляють, дуже багато. Разом з ними зростає і число видів шкіри, що використовується в пошитті.

Модний тваринний світ

Наймасовіше у виробництві використовується шкіра великої рогатої худоби, в основному теляча. Свиняча також має місце, проте вона в шані в демократичних марок через її порівняно невелику вартість, яка йде пліч-о-пліч з грубуватим виглядом. Менше, чим теляча, використовується овеча шкіра, але також нечасто вже з іншої причини. Цей матеріал навпроти, досить м'який, його використовують для об'ємних ніжних моделей, але через тонкість такі сумки швидко зношуються. Якщо порівнювати за ціною всі ці види, то свиняча - найбільш дешева, а овеча - дорожча. Безумовно, походження - це не єдиний чинник, що формує ціну, але один з основних, коли йдеться про екзотику.

Найдорожча шкіра - крокодилова. Це пояснюється тим, що тварин спеціально вирощують, що займає тривалий час. Ця шкіра ребриста і дуже міцна, що дозволяє виготовляти з неї кейси, портфелі, а також жіночні сумки з жорстким каркасом. Все частіше дизайнери в колекціях демонструють моделі із страуса, популярність якого пояснюється яскравою фактурою. Але ні страусина, ні шкіра пітона вже не вважаються новинками на відміну від досить дивного для сумок матеріалу - шкіри риб, яка виділяється завдяки оригінальній фактурі. Зазвичай такі незвичайні матеріали потрібні для виготовлення вечірніх сумочок, мініатюрних клатчів.

Крок в стильне життя

Сировина будь-якого походження завжди піддається обробці за особливою технологією, яка надає шкірі того вигляду, який вона має на прилавках магазинів, а потім і в руках своїх господарів. Сумка з матової шкіри універсальна і практична. Лакованою її робить якнайтонша плівка, яка додає моделі розкішний вигляд, проте робить з неї аксесуар лише для теплої пори року. Для холоду відмінно підійде замшева сумка, яка не страждає від розтріскування, хоча не любить вологи і вимагає догляду щоб уникнути потертостей. Наппа - делікатна виробка, яка робить шкірку неймовірно м'якою, тонкою і одночасно стійкою до механічних ушкоджень . Така комбінація значно підвищує вартість кінцевого виробу. Наплак - різновид лакованої наппи. Мерея - це шкіра з природним малюнком, властивим тій або іншій тварині, який часто імітується тисненням.

Сучасні виробники сумок широко використовують всі можливості обробки, поступово упроваджуючи новинки в свої колекції. Але є серед них і ті, що багато років дотримуються одного стилю, або їх імена міцно асоціюються з певними моделями. Наприклад, образ Chanel пов'язаний із стьобаною сумкою, ім'я Hermes невіддільно від розкішних крокодилових моделей, Yves Saint Laurent і Prada давно займаються моделями із страусиної шкіри. Furla багато років витримує класичний дизайн, використовуючи лаконічність лакованої і матової шкіри. Італійський бренд Bottega Veneta своїм фірмовим стилем зробив всілякі варіації плетіння.

Індустрія моди не стоїть на місці, з'являються нові технології обробки, пропонуються новітні варіанти дизайну, а сучасникам залишається лише вибрати модель шкіряної сумки, яка понад усе відповідає бюджету, стилю і, що важливо, настрою. Адже кожна жінка підтвердить, що сумок, як і туфель, багато не буває.

Як вибрати сумку: відео

Додати коментар/відобразити коментарі