Камінь смарагд: міфи та факти

Смарагд - це дуже непростий камінь. Камінь, який високо цінується з прадавніх часів, він може коштувати значно більше, чим діамант аналогічної ваги та якості. Смарагд - мінерал, різновид берилу темно-зеленого кольору. Прозорий берил набуває зеленого кольору, коли в нім є частки хрому або ванадію.

У природі зустрічаються берилли різних кольорів і відтінків, які залежать від домішок, оскільки чистий берил абсолютно прозорий. Блакитний берил відомий як аквамарин. Берил рожевого відтінку прийнято називати «морганитом». Жовті берилли часто називають просто «жовтими» або «золотими» бериллами. Термін «біксбіт» використовується для позначення червоного берилу, який зустрічається в природі ще рідше, ніж смарагд.

Факти

* Твердість смарагду складає 7.5 - 8 одиниць за шкалою Мооса. Для порівняння: твердість бірюзи - 5 - 6 одиниць, твердість алмазу (найтвердішого матеріалу) - 10.

* Не дивлячись на відносну твердість смарагду, на його міцність може негативно впливати наявність тріщин і різноманітних домішок.

* Смарагд - талісман народжених в травні, а також традиційний дарунок на 55 річницю весілля (т.з. «смарагдове весілля»).

* Колумбійські смарагди вважаються одними з найкрасивіших і найдосконаліших в світі - їх трав'янисто-зелений колір злегка розбавлений блакитним відтінком. Багаті родовища смарагдів знаходяться в Індії, Південній Африці, Афганістані, Пакистані, Росії і Зімбабве. Недавно були відкриті родовища в Північній Кароліні, США, проте їх ресурс досі невідомий.

Історія і символіка

* Смарагди нібито відкривають у своїх власників здібності до ясновидіння.

* Єгипетські смарагди відомі вже більше 4000 років, але камені з єгипетських родовищ мають тьмяний зелений відтінок, тому не відповідають сучасним стандартам якості.

* Мумій часто хоронили із смарагдовими прикрасами, смарагди користувалися популярністю і в Древньому Римі, але, на думку істориків, більшість так званих «смарагдів» були насправді перидотами.

* Прийнято вірити, що смарагди сприяють зціленню, а також приносять успіх в коханні і справах.

Обробка смарагдів

Більшість смарагдів проходят спеціальну обробку, яка поліпшує їх зовнішній вигляд. І хоча технології обробки не заподіюють каменю шкоди, покупці повинні знати, яку обробку пройшов смарагд.

* Майже всі смарагди обробляють маслом і епоксидними смолами, якими заповнюють поверхневі тріщин. Ця процедура робить тріщини менш помітними і підсилює прозорість смарагду.

* Деякі масла прозорі, деякі мають зеленувате забарвлення, що додає каменю яскравіший відтінок.

Ювеліри радять утриматися від чищення смарагдів за допомогою ультразвукових пристроїв, оскільки ультразвукова обробка знімає захисні і декоративні покриття.

смарагд - коштовний камінь
коштовний камінь смарагд
смарагд - коштовний камінь
камінь смарагд
смарагд - коштовний камінь

коштовний камінь смарагд
камінь смарагд
смарагд - коштовний камінь
коштовний камінь смарагд
камінь смарагд
смарагд - коштовний камінь
камінь смарагд
смарагд - коштовний камінь

Штучні смарагди: дуже добре, аби бути правдою

Якісні коштовні камені - велика рідкість, і коштують вони, відповідно, дуже дорого, тому недивно, що люди навчилися робити вельми переконливу їх імітацію. Смарагди - одні з багатьох коштовних каменів, які успішно вирощують в лабораторії.

Технологія вирощування штучних смарагдів зазнала істотні зміни, деякі камені вирощують з включеннями, що надає їм природнішому вигляду. Справжній синтетичні смарагди мають такі ж хімічні характеристики, що і їх натуральні аналоги, але будь-який ювелір, що поважає себе, швидко визначить походження каменя. Завжди запитуйте, чи натуральний смарагд, чи вирощений в лабораторії. Коли купуєте прикраси з дорогими каменями, завжди віддавайте їх на перевірку в лабораторію або вимагайте сертифікат якості.

Незрідка зустрічаються фальшиві або композитні смарагди. До складу композиту входить натуральний смарагд невеликого розміру, що поєднується з масою недорогого або штучного каменя. Істинність смарагду важко визначити без збільшення. Для імітації смарагдів часто використовується скло і інші прозорі матеріали.

Як вибрати і носити ювелірні прикраси: відео

Додати коментар/відобразити коментарі