Стиль модерн в одязі - мистецтво відображене у моді

Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг

Моду частенько називають одним з видів концептуального мистецтва - за рахунок поєднання різних елементів (одягу, аксесуарів, колірних рішень) створюється цілісний, індивідуальний образ. Зв'язок моди з іншими областями мистецтва вже давно перетворився на традицію. Саме тому, з пришестям на зміну застарілим течіям в мистецтві стилю модерн, найвідоміші кутюрье початку двадцятого століття почали втілювати основні його канони і в колекціях одягу.

Одним з перших популяризаторів стилю модерн у Франції, що отримав назву art nouveau, став французький кутюрье Поль Пуаре, що вважається одним з найвпливовіших творців моди початку двадцятого століття. Обертаючись в артистичних кругах Парижа, Пуаре співпрацював з багатьма відомими художниками епохи, не лише колекціонуючи їх роботи, але і черпаючи натхнення в модерністських творіннях для створення власних колекцій.

Естетика модернізму спочатку втілювалася дизайнерами в S-подібному силуеті з неодмінним корсетом, що відображав модерністську інтерпретацію жіночої фігури початку століття. Потім на зміну цьому силуету прийшли перші спрощені силуети жіночого одягу - незадовго до початку Першої світової війни дизайнери під впливом стилю модерн відмовилися від корсетів на користь загальної простоти і деякої практичності крою. У епоху тридцятих років до моди увійшли прямі лінії платтів, що м'яко облягають жіноче тіло.

Стиль модерн в моді втілювався в найдрібніших деталях - не лише в своєрідному крої, але і в тканинах і декорі. На початку двадцятого століття багато дизайнерів, розробляючи нові узори, керувалися природними мотивами стилю модерн. А оригінальний «циліндровий» крій платтів і круглі капелюшки перетворювали жіноче тіло на набір геометричних форм, що повторював геометрію робіт художників-модерністів.

Стиль модерну в сучасній моді

Будучи явищем циклічним, мода, як відомо, регулярно повторює саму себе - тому немає нічого дивного в тому, що більшість найбільш відомих модних дизайнерів сучасності регулярно черпають натхнення в канонах стилю модерн, втілюючи модерністську естетику в своїх колекціях. Традиціям стилю модерн слідували і продовжують слідувати найавторитетніші дизайнери - від Крістіана Лакруа і Міуччиі Прада до Олександра Маккуїна, Анджели Міссоні і Анни Суї.

Одним з найвідданіших прихильників стилю модерн був британський дизайнер Олександр Маккуїн. Завдяки своїм екстравагантним творінням він отримав прізвисько enfant terrible британської моди. За декілька сезонів до захоплення «цифровими» принтами, що нагадують екзотичні візерунки на шкірі рептилій, Маккуїн представив колекцію жіночого одягу, практично повністю побудовану на принтах в стилі art nouveau. Романтичні шифонові блузи Маккуїна прикрасили всілякі узори, що повторюють канони модерністської естетики.

Одна з ключових особливостей стилю модерну в мистецтві - відмова від прямих, чітких ліній і кутів на користь природності: ліній більш зігнутих і плавних. Частенько джерелом натхнення для художників, що слідували традиціям стилю модерн, служили орнаменти з рослинного світу. Саме ця ключова особливість модерністської естетики сьогодні прослідковується в багаточисельних творіннях модних дизайнерів, точно так, як і художники-модерністи початку двадцятого століття наслідували концепції природності ліній і форм. За великим рахунком, саме рослинний орнамент, втілений модерністами початку XX століття, до цих пір залишається найбільш популярною спадщиною стилю модерну в колекціях модного одягу.

Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг
Стиль модерн - одяг

Нещодавно, в рамках Тижня моди в Нью-Йорку, американський дизайнер Анна Суї представила нову осінньо-зимову колекцію також побудовану на стилі модерн - а точніше, на модерністській інтерпретації класичних орнаментів. Тонкі різноколірні завитки рослинних орнаментів прикрасили в колекції Анни Суї класичні блузи і мініатюрні кокетливі сукні, набувши особливої яскравості і строкатості за рахунок змішення яскравих відтінків на фоні контрастного чорного. @md

Призначення стилю: відео

Додати коментар/відобразити коментарі