Стиль вінтаж: одяг з витримкою

Стиль одягу вінтаж
Стиль вінтаж
Стиль одягу вінтаж
Стиль вінтаж
Бажаєте обновити гардероб який вже порядком набрид? Любите експерименти і оригінальність? Цінуєте в одязі іронічність і індивідуальність? Тоді вінтажний стиль - для вас. Термін vintage спочатку належав лексикону винарів і позначав висококласне вино, яке витримувалося в ідеальних умовах не одне десятиліття, стаючи з роками тільки краще. Під цим словом завжди мали на увазі незвичайний смак, эксклюзивность і, головне, неможливість «паралельного» виробництва. Йшлося про раритет в світі вина. Тепер під вінтажем розуміють і раритет в світі моди і стилю.

У інтернет-магазинах вінтажного одягу або на блошиних ринках крупних європейських міст можна знайти все - від стильного плаття для коктейлів до футболки з ностальгічним написом або визнанням в коханні кумирам.

Що таке вінтаж?

«Вінтажем» рахується оригінальна або автентична річ не молодше 20 років, в якій чітко видно «писк моди» часів її створення. Тобто, наприклад, чорний светр-водолазку 70-х років без характерних ознак стилю цієї епохи можна віднести до звичайного секонд-хенд. А якщо це светр з фасоном, характерним для 70-их (розкльошені рукави, запах, широка гумка внизу, або з оленями, як тоді було модно) то це вже вінтаж. Саме тому захоплення вінтажем неможливе без любові до історії моди і певних знань про те, що саме було модне в якесь з десятиліть XX століття. Втім, експерти виділяють декілька критеріїв «вінтажності» речі:

Вік: найперший і головний критерій. Як говорилося вище, вінтажною може вважатися річ не молодше 20 років. Одяг з 15-річним «стажем» прийнято вважати сучасним, мало того, деякі особливо педантичні історики моди пропонують називати вінтажем лише одяг, створений до 60-х рр. минулого століття, а речі, створені в пізніший період, вважати ретро. Подальша класифікація вінтажних речей розділена на десятиліття, найчастіше, починаючи з одягу вікторіанської епохи. Вінтажний одяг втілює дух епохи, служить її культурним вираженням.

Стиль: поважний вік ще не є підставою прирахування речі до почесної когорти вінтажа. Вінтажний одяг має бути своєрідним предметом мистецтва, оригінальним і самобутнім, але при цьому сповна виражати модні тенденції свого часу.

Як купувати вінтаж?

Перш за все, зверніть увагу на стан речі. Вінтажний одяг - одяг з віком і історією, тому дуже важливо правильно оцінити його стан.

Оскільки за кордоном (а також в англомовному інтернеті) існує значно більше спеціалізованих магазинів, пропонуємо вашій увазі список термінів, які використовуються для опису стану вінтажного одягу і аксесуарів:
Mint (не вживаний): річ в ідеальному стані, як в день свого створення. Будь-які сліди носки відсутні (відмітимо, що в такому стані вінтажний одяг зустрічається досить рідко).
Near mint (майже не вживаний): помітні лише незначні сліди зносу.
Excellent (чудовий стан): присутні типові сліди зносу унаслідок нерегулярного використання.
Very good (дуже хороше): річ можна носити, але присутні істотні дефекти (наприклад, плями або бруд).
Good (хороше): річ можна носити, але неможливо повернути в чудовий стан навіть після лагодження і прання.

Зрозуміло, чим старше предмет одягу, чим більш на нім помітні сліди старіння - як, втім, на будь-якій речі. Хоча критерій стану є головним при покупці вінтажного одягу, він відступає на другий план, якщо йдеться про дуже старий одяг, де головне не стан, а сам факт наявності.

Не забувайте і про розмір. Завжди краще купувати одяг з невеликим запасом, наприклад, на розмір більше. І ще: не покладайтеся цілком на сучасні розміри. Вінтажний одяг відноситься до минулих епох, а стандарти розмірів міняються з року в рік і варіюються залежно від бренду.

Як носити вінтаж?

Як і у використанні будь-якого іншого стилю, використання справжніх ретро-елементів у вашому вбранні вимагає прискіпливості і смаку - тоді ваш стиль оцінять професіонали, а оточення не сплутає стиль з банальним браком засобів. Навіть дуже стара річ повинна сидіти як влита, для чого її необхідно підігнати по фігурі.

Стиль одягу вінтаж
вінтажний стиль одягу
Стиль вінтаж
Стиль одягу вінтаж
Стиль вінтаж
вінтаж одяг
Стиль одягу вінтаж
Стиль вінтаж
вінтажний стиль одягу
Стиль одягу вінтаж
Стиль вінтаж
Стиль одягу вінтаж

Якщо одяг, якому 20-50 років вам не підходить, спробуйте почати з аксесуарів. Прикраси, особливо брошки, є однією з основних складових стилю вінтаж. Ціни на них в спеціалізованих магазинах починаються від 50$.

Вінтаж ділиться на такі категорії, як справжній вінтаж - раритетні речі (часто відомих брендів), стилізація під вінтаж - використання в сучасних колекціях силуетів, малюнків, декору вінтажного одягу, та комбінований вінтаж - використання вінтажних матеріалів при виготовленні одягу у поєднанні із сучасними. Весь цей багатий вибір покликаний допомогти у використанні такої модної тенденції, як вінтаж, кожному, хто прагне створити свій індивідуальний стиль. Незалежно від матеріального стану або віри в те, що «старі речі несуть погану енергетику». @md

Ретро стиль одягу, вінтаж: відео

Додати коментар/відобразити коментарі