Сусальне золото (сухозлітне золото)

Сучасну людину непросто чим-небудь здивувати. Сміливі дизайнерські рішення, шокуючі модні тенденції, божевільна фантазія законодавців сучасного мистецтва...Ми звикли до цього і кожну нову подію в світі дизайну і моди сприймаємо, як природний процес. Проте, серед тих самих ультракреативних ідей, втілення яких ми бачимо на глянсових обкладинках і рідкокристалічних екранах, можна виявити величезну кількість дизайнерських передумов з минулого.
Це можуть бути графічно виражені елементи народного орнаменту, символіка епохи комунізму, колись актуальні кольори і форми... Але кожна з цих ідей реалізовується лише за наявності необхідних для цього матеріалів. І тут сучасним досягненням зовсім не поступаються, здавалося б, давно забуті старовинні технології. Один з таких безцінних для сучасного дизайнера матеріалів - сусальне (сухозлітне) золото.

Важко сказати, кому і коли вперше прийшла ідея з цілісного злитка створити тонке золоте полотно, що зачаровує своїм блиском і красою. Відомо лише, що в широке вживання сусальне золото увійшло в XV столітті. Тоді воно використовувалося для прикраси царських палаців, церковних куполів, вишукано доповнювало інтер'єри, з його допомогою створювалися неповторні предмети декору. Вже тоді золото було еталоном стилю і елегантності, ознакою доброго смаку і високого достатку.

Благородне сяяння сусального золота сьогодні знов набуває надзвичайної популярності. Сфери вживання цього матеріалу обмежені лише дизайнерською фантазією. Традиційно, якнайтонші листи золота широко використовуються в архітектурі. Ними покривають куполи, різні зовнішні споруди, скульптури. Також широко застосовується сусальне золото при декоруванні меблів, різних предметів інтер'єру, посуду. Озолотити можна як старий дерев'яний стілець, так і улюблену бабусину шкатулку. Рамка для фотографії, книга в шкіряній палітурці - все це також можна покрити виблискуючою золотою плівкою. Одним з останніх досягнень в області вживання сусального золота є нанесення різних зображень прямо на якнайтоншу поверхню дорогоцінного полотна. Така картина може стати шикарним доповненням власного інтер'єру, а так само досить коштовним дарунком.

Сусальне золото (сухозлітне золото)
Сусальне золото (сухозлітне золото)
Сусальне золото (сухозлітне золото)
Сусальне золото (сухозлітне золото)
Сусальне золото (сухозлітне золото)
Сусальне золото (сухозлітне золото)
Сусальне золото (сухозлітне золото)

Технології виготовлення сусального золота пройшли крізь століття, практично не змінившись. Це довга, зовсім не проста робота - перетворити масивний злиток на невагому золоту павутину. Товщина золотих листів може бути різною. Для зовнішніх робіт застосовують щільніші листи, а при золоченні меблів, картинних рам, дерев'яних скриньок і витончених шкатулок - тонкіші. На відміну від товщини, розмір пластинок сусального золота завжди однаковий. Ці пластинки вкладають в спеціальні книжки, між якнайтоншими листами паперу. У такому вигляді сусальне золото і потрапляє до рук дизайнерів і декораторів. Техніка роботи із золотом є складним, трудомістким процесом. Спочатку вся площа, яка підлягає золоченню, ретельно шліфується. Потім на ідеально вирівняну поверхню наноситься спеціальний клей тваринного походження. І лише після цього предмет покривається листочками сусального золота. За допомогою спеціальних інструментів поверхня розгладжується до тих пір, поки золоте покриття не стане однорідним, а шви між пластинками - невидимими. Блиск предметів, озолочених таким чином, при правильному догляді зберігається десятиліттями, захоплюючи своєю величною красою.

Але не лише предмети інтер'єру можуть бути прикрашені сухозлітним золотом. Модні тенденції сучасності дозволяють використовувати цей матеріал при нанесенні на будь-які поверхні. Модельєри додають вишуканість своїм колекціям, прикрашаючи одяг сусальним золотом. Візажісти незрідка використовують цей дорогоцінний метал при нанесенні макіяжа. Майстри боді-арта також не залишилися в стороні від вживання в своїй роботі якнайтонших листів справжнісінького золота. І навіть багато професіоналів в області манікюру створюють свої шедеври не без участі цього чудового матеріалу, який навряд чи колись втратить свою актуальність. Навпаки, все більше і більше майстрів відкривають для себе сусальне золото і дозволяють сяяти благородними відблисками свої творіння.

Як вибрати і носити прикраси: відео

Додати коментар/відобразити коментарі