Верхній одяг: з особливою теплотою

верхній одяг
верхній одяг
верхній одяг
верхній одяг
Зовсім обходитися без верхнього одягу можуть собі дозволити лише жителі тропіків. Для європейців це не лише засіб порятунку від холодної погоди, але і відмінна можливість внести різноманітність до власного гардероба. Верхній одяг, як і будь-яка інший, для мільйонів модників залишається відмінним способом самовираження.

Історія світової моди знає багато різновидів верхнього одягу, у тому числі і етнічних: до нього відносяться кожухи і тілогрійки, бушлати і шинелі, кавказькі бурки і азіатські бурнуси, грецькі пеплоси і дохи народів Півночі. Для пошиття верхнього одягу використовувалися натуральні матеріали, здатні зберігати тепло: хутро і шкіра різних тварин, а також тканини на шерстяній основі. Навіть при сучасних технологіях верхній одяг з натуральних тканин цінується куди дорожче, ніж синтетичний. У третьому тисячолітті найпопулярнішими видами верхнього одягу залишаються шуби, дублянки, пальто і півпальто, плащі, куртки.

Шуба

До шуб переважна більшість жінок відносяться навіть не як до верхнього одягу, а як до показника соціального статусу. За старих часів на Русі шуби носили представники всіх суспільних прошарків: селяни ходили в смушкових і заячих, а еліта - в шубах з хутра соболів, куниці або чорно-бурої лисиці. У нинішніх вітчизняних модниць в особливій пошані норкові шуби, і тон тут задають знаменитості всіх мастей: Кристина Орбакайте, Яна Рудковська, Ксенія Собчак, Дарина Сагалова, Лєра Кудрявцева, не кажучи вже про зірок шоу-бізнесу першої величини, дружин олігархів і політиків.

Із західних селибриті любов'ю до шуб відрізняються Дженіфер Лопес, Шерон Стоун, Бейонсе, Наомі Кембелл, Ріанна, Хіларі Дафф, Кейт Мосс та інші.

Пальто

Цей вид верхнього одягу по праву вважається одним з найвишуканіших. У традиційному розумінні пальто є орним верхнім одягом з довгими рукавами, які також сповна можуть мати довжину три чверті, і із застібкою спереду. Розрізняються пальта по силутам: прямі, прилеглі, напівприлеглі, трапецієвидні. Для кожного типа пальта передбачені специфічні варіанти пошиття коміра і рукавів.

Інколи тим або іншим видам пальта дають звучні назви: наприклад, довге пальто з щільної саржі з капюшоном, що відстібається, називається альстером, а водонепроникне - тренчем. На думку деяких істориків моди, різновидами пальта також є халат і шинель.

Плащ

Плащі - це далекі родичі пальта. По суті, вони нічим не відрізняються від останніх, крім того, що шиються з легших тканин.

Історично плащі були непромокальним орним верхнім одягом без рукавів.
У сучасній моді можливості для дизайнерських експериментів із стилями плащів сталі своєрідною заставою їх довгограючої популярності. З'явилися і знайшли своїх шанувальників плащі-кокони, шкіряні і сатинові плащі.

Куртки

Де, коли і за яких обставин люди вперше почали носити куртки, історія моди умовчує. Існує припущення, що цей предмет верхнього одягу придумали головні чепуруни світу - французи. Само ж слово «куртка» з латинської мови переводиться як «короткий», хоча, за іншими даними, воно прийшло з Персії. У Росії куртки прижилися досить швидко і до цих пір залишаються улюбленим і основним предметом зимового гардероба у жінок, чоловіків і дітей. Їх шиють з шкіри, непромокальних синтетичних тканин, з підкладками, хутряними вставками і комірами. Дуже поширені куртки з капюшонами - така є в гардеробі практично в кожного.

Додати коментар/відобразити коментарі