Весняні парасольки

Весняні парасолі
Весняні парасолі
Весняні парасолі
Весняні парасолі
Весняні парасолі
Весняні парасолі

Вибір парасолі - вельми відповідальне заняття. З початком весни вона стає одним з найважливіших аксесуарів. Відомо, що неправильно підібрана парасоля здатна зіпсувати ваш зовнішній вигляд. І навпаки, хороша парасоля є не лише тимчасовим захистом від дощу, але і основною прикрасою весняного костюма. Ось декілька основних моментів, на які слід звернути увагу при виборі парасолі.

Колір

У ідеалі парасоля повинна поєднуватися за кольором з гардеробом, але це не завжди можливо. Адже ж не купуватимеш по парасолі під кожне вбрання. Тому намагайтеся, аби вона гармонувала з вашим верхнім одягом, аксесуарами (сумкою, шарфом, рукавичками) або з взуттям. Якщо ви віддаєте перевагу одягу в одному стилі, то вам буде набагато простіше підібрати відповідну модель. А якщо ви регулярно міняєте свій стиль одягу, то доведеться або купувати декілька парасольок, або зупинити свій вибір на традиційному кольорі.

Також не варто забувати, що від парасолі падає тінь на обличчя. І тому жінкам в зрілому віці небажано вибирати парасолі зелених або темно-синіх забарвлень. Інакше обличчя матиме відповідний відтінок.

Мода на парасольки постійно міняється. Те, що в минулому сезоні вважалося модним, зараз вже неактуально. А то, що носили кілька років тому, знову входить в моду.

Модно:

- дрібна клітка;
- дрібний геометричний малюнок;
- крупний абстрактний малюнок;
- однотонні яскраві забарвлення (ліловий, помаранчевий, жовтий, фіолетовий, малиновий, бірюзовий);
- джинсове забарвлення;
- матовий прозорий зонт-«купол»;
- облямівка з малюнком по краю однотонної парасолі.

Немодно:

- крупна клітка;
- «квіткові» малюнки;
- однотонні пастельні забарвлення (рожевий, салатовий, блакитний);
- дрібний абстрактний малюнок;
- крупний геометричний малюнок;
- біла парасолька церати;
- однотонна, контрастна облямівка по зовнішньому краю.

Форма

Це лише здається, що всі парасолі мають однакову форму і розмір. Насправді, вони істотно відрізняються одна від одної. До речі, саме від форми парасолі залежить, наскільки ефективно вона виконуватиме свою основну функцію - захищати від дощу.

Окрім традиційної форми - «блюдця» останнім часом знову входять в моду «куполоподібні» парасолі. Вони дуже зручні, оскільки закривають обличчя, а інколи і плечі від бризк і рятують зачіску від вітру. А також парасольки-тростини, які виглядають вельми елегантно і при цьому значно більше за розміром, чим традиційні.

Універсальність

Нашому гідрометцентру дуже небезпечно вірити на слово. Коли він обіцяє сильну грозу, цілий день світить сонце, а ви тягаєте при собі величезну парасолю. І навпаки, коли обіцяють сонячну погоду, дощ ллє як з відра, а ви, звичайно, залишили парасолю вдома. Тому для власної безпеки бажано в мінливі весняні дні завжди мати при собі парасолю. Отже краще вибирати традиційні моделі, які розкладаються і легко поміщаються в сумку.

Тільки що краще вибрати - автомат або механіку? Раніше існувала думка: автоматичні парасолі менш надійні і частіше ламаються чим механічні. Раніше дійсно «автоматам» було дуже небезпечно довіряти, вони то не розкривалися, то, навпаки, не закривалися, а то без перерви заїдали. Але зараз практично немає жодної різниці по терміну служби між автоматичними і механічними парасолями. Тому, роблячи вибір, виходьте перш за все зі своїх переваг. Звичайно, у ряді випадків автоматичні парасолі набагато зручніші. Наприклад, коли у вас в руці важка сумка, парасолю можна відкрити однією рукою. До того ж вони швидше відкриваються і закриваються, це дуже зручно у будь-якому випадку.

Практичність

Не варто забувати, що основне призначення парасолі - захищати вас від дощу. Тому при покупці:

- зверніть увагу на шви. Стандартна парасолька складається з восьми долей. Шви на кожній мають бути добре прострочені (без розриву нитки) і оброблені. Нитки мають бути зафіксовані по краях, а не бовтатися. Обов'язково підніміть парасолю на світло і переконайтеся, що шви щільні, без ряду дрібних дірочок;

- перевірте силу натягнення тканини. Для цього необхідно відкрити парасолю, підняти її в руці вгору і різко опустити вниз. Повторите цю операцію кілька разів і уважно спостерігайте за тканиною - вона має бути щільно натягнута. Якщо тканина при різких рухах вниз вільно бовтається або надувається, як парашут, то парасоля швидко втратить форму і пропускатиме воду. Також зверніть увагу, аби спиці при різких рухах залишалися нерухомими, а не вигиналися, інакше парасоля часто вивертатиметься при сильних поривах вітру;

- перевірте місця з'єднання спиць і тканини. Спиці обов'язково мають бути в декількох місцях (по шву) сполучені з тканиною. І найголовніше - на кінці кожної спиці тканина має бути міцно закріплена , бажано за допомогою залізних або пластмасових наконечників. Саме у цих місцях найчастіше спостерігаються пошкодження

- не захоплюйтеся деталями з усілякою обробкою. Інколи вони шкодять. Наприклад, бахрома по зовнішньому краю. Під час дощу вода стікає по бахромі, і до тих пір, поки ви стоїте, все чудово, але під час руху бахрома бовтатиметься, а вода з неї бризкати вам прямо в обличчя. Це відноситься і до всіляких бантиків або воланів по зовнішньому краю. Такі прикраси личать лише для сонцезахисних парасольок.

Правила догляду

Для того, щоб парасоля прослужила не один сезон і при цьому чудово виглядала, необхідно правильно за нею доглядати. Існує п'ять основних принципів по догляду за парасолями:

1. Сушіть парасолю повністю розкритою.

2. Не зачохляйте вологу парасолю.

3. Регулярно провітрюйте парасолю.

4. Не кладіть парасолю на дно сумки. Бажано, аби на ній не лежали важкі речі, інакше спиці дуже швидко ламатимуться.

5. Мийте парасолю в міру необхідності. Дощова вода рідко буває абсолютно чистою. Як правило, вона містить немало домішок, які залишають на парасольці розводи. Досить замочити парасолю в напівскладеному положенні в теплій мильній воді, а потім розкрити і обполоснути під душем.

Підготовано по зовнішнім джерелам.

Додати коментар/відобразити коментарі