Чоловічі галстуки: історія і сучасність

чоловічі галстуки
Види галстуків
чоловічі галстуки
Види галстуків

Галстук - це один з найпопулярніших аксесуарів, яким користуються і чоловіки, і жінки. Жоден діловий чоловічий костюм не може "відбутися" без галстука, навіть жіночі вбрання галстук здатний зробити серйознішими або романтичнішими - залежно від бажання. У повсякденному житті ми часто використовуємо лише один класичний вид галстука і так до цього звикли, що абсолютно забули про те, що галстуків значно більше. Урізноманітити свій гардероб за допомогою цього вбрання досить просто.

Історія галстука прямує своїм корінням в історію Древнього Риму, коли римські легіонери почали носити шийні хустки. У 15 столітті шийні хустки з'явилися при французькому дворі Людовика 14, де швидко сталі популярні. Ця мода швидко поширилася по Європі, але, як відомо, мода не може бути статична, тому в 19 столітті шийна хустка вже дуже сильно нагадувала той галстук, до якого ми звикли. Він вільно звисав з шиї довгими кінцями і закріплювався за допомогою шпильки.

Зараз галстук - це всього лише вузький шматок тканини, який зав'язується під комірцем сорочки. Найсміливіші модники пішли і від цього правила, надіваючи галстук на голе тіло або з блузами і топами без комірців.

На початку 20 століття галстуки стали носити і жінки, вони нічим не відрізнялися від чоловічих, але могли бути довше або коротше, оскільки до галстука, як жіночого аксесуару, не пред'являлося строгих вимог. З тих пір галстук можна вважати деталлю в стилі унисекс.

Найрозкішнішим галстуком, який личить для урочистих заходів, вважається галстук- метелик. Чорні метелики надівають на додаток до смокінга, а білі - до фрака. Колись такий галстук доводилося зав'язувати в складний вузол кожного разу, перед тим, як надіти. Зараз галстуки-метелики випускаються вже в готовому зав'язаному вигляді, що дуже зручно для тих, кому часто доводиться відвідувати світські звані вечері і прийоми.

Різновидом метелика може бути галстук-бантик. Він дещо менше розміром, буває в готовому вигляді або ж його потрібно зав'язувати. Це теж аксесуар, який призначений для найурочистіших випадків, з тією лише різницею, що зав'язувати його можна різними вузлами за своїм смаком.

Мало відомий в Україні галстук Регат. Зараз такі галстуки використовуються для доповнення форми різних службовців, а колись його носили практично всі. Він вдає із себе звичайний галстук на гумці і із застібкою ззаду. Тому його не доводиться зав'язувати кожного разу - він вже готовий, а це дуже зручно для тих, чия робота не терпить зволікання.

Ще один відомий галстук - виндзорський. З його назви зрозуміло, що винайдений такий галстук був в Англії. Йому віддавали перевагу члени королівської сім'ї і вища знать. Цей галстук значно ширше класичного, виготовляється лише з шовку традиційного чорного кольору. Вузол, яким зав'язаний цей галстук має трикутну форму, зав'язується досить вільно.

У 19 столітті модники по всьому світу віддавали перевагу галстукам, названим на честь письменника Вальтера Скотта. Вони мали форму, схожу з тим галстуком, який вважається класичним зараз, але шили його виключно з тканини в крупну або дрібну клітку. В ті часи такий галстук був справжнім шиком.

Але навіть звичний офісний галстук, який здається нам буденним, може бути стильним і модним аксесуаром. Досить навчитися зав'язувати його в оригінальний вузол, яких існує велика кількість: аскот, віллароза, вікторія, манхеттен, принц, кент, четвертний і десятки інших. Міняючи вузол, навіть на найзвичайнішому непоказному галстуці можна завжди залишатися на піку моди і в центрі уваги.

Галстук вартував того, аби його винайшли. Зараз цей маленький аксесуар здатний розповісти нам про його власника досить багато: тканина, вузол, шпилька, колір - все це видає в людині його різні якості. А різноманітність можливих форм і стилів дозволяє кожному стати трохи ближче до високої моди або дотримати етикет.

Як вибрати галстук: відео

Додати коментар/відобразити коментарі