Види тканин

Отже, які види тканин бувають в принципі? Спробуємо розібратися...

Тканина - це основа всього одягу. Ще нікому, окрім обманщиків-кравців з казки Андерсена, не удавалося зшити одяг, не використовуючи тканину. І хоча рамки статті не дозволяють дати вичерпну інформацію про всі тканини, дещо про найбільш відомі з них ви все ж взнаєте.

види тканин Почнемо екскурсію в країну Тканин з популярного матеріалу - кашеміру. Його назва походить від індійського штату Кашмір, звідки тканина ввозилася до Європи з XVIII століття. У словнику В. Даля читаємо: кашемір - «тонка шерстяна тканина, схожа на азіатські шалі». А ось які сорти кашеміру пропонувала газета «Чутки» за 1832 рік: «Кашемір Тибет, має тонину самого кращого кашеміру. З нього шиють плаття нарядні і негліже. Матерія ця дуже міцна і тому буде у великому попиті». До останнього часу кашемір використовувався в чоловічому гардеробі лише для галстуків, жилетів і кашне, і тільки в жіночому - більш ширше.

Сьогодні з кашеміру шиють пальто і костюми, як чоловічі, так і жіночі, незвичайно легкі та теплі. Проте, коштує справжній кашемір нечувано дорого, бо виробляється з шерсті крихітних ягнят.

Драп, будучи малопластичною тканиною, використовується для пошиття пальт, що не мають складних деталей або для розкльошених силуетів. Його сорти визначається якістю вихідної сировини. І якщо це сировина хороша, то: «Одягнений в прекрасне драпове пальто, з чудовим бобровим коміром, хоча квітень місяць вже наближався до кінця, він вразив всіх». Так писав Іван Тургенев в своєму романі «Новина».

Знов став користуватися заслуженою популярністю забутий було твід. Назва походить від англійського «tweed» (Tweed - річка в Шотландії, по берегах якої розташовувалися основні місця виробництва твіду). За великим рахунком твід - це класика, оскільки саме так називають в моді тканини, позбавлені химерності у фактурі і кольорі.

Для нарядного одягу як і раніше популярні всім відомі тканини.

  • Оксамит - старовинна тканина. Оксамитовий двір в Москві під керівництвом Івана Дімітрова був заснований в 1623 році. У XVIII-XIX століттях оксамит використовувався як обробка для чоловічого і жіночого одягу. В даний час натуральний оксамит активно витісняється синтетичним. Це дає естетичні переваги, але не кожній людині до душі синтетика.

  • Атлас безперечно святковий матеріал, до того ж він незамінний як обробка для грубіших тканин. Особливо в чоловічому одязі. У жіночому платті атлас найвигідніше виглядає при великій кількості складок і драпіровок, оскільки жодна тканина не дає в цьому випадку більшого ефекту.

  • Шовк - розкішна і дорога тканина. Впродовж багатьох століть високо цінувалися блиск, м'якість, пружність і приємний шелест шовку. Секрет його виробництва зберігався китайцями з III століття до н.е. до VI століття, і в Римі за шовк платили золотом. Ніщо інше наша шкіра не сприймає з такою вдячністю, як натуральний шовк. Це незамінний матеріал для постільної і нижньої білизни, а також чоловічих і жіночих сорочок.

  • Шифон, що є дуже тонкою тканиною, буває шовковим і бавовняним. Знавці цінують його за легкість, повітряність і розкішний вигляд.
  • види тканинУ повсякденному одязі добре себе зарекомендували натуральні тканини, що давно користуються заслуженим визнанням. Це вельвет, байка, фланель, а також сукно, трико і багато інших. З тонших - ситець, сатин, віскоза, бязь і батист. Завдяки сучасним технологіям згадані тканини отримали своє друге народження. За допомогою незначних добавок синтетики в їх склад технологам вдалося добитися приголомшливого ефекту - практичність неймовірно зросла, а гігроскопічність залишилася майже на колишньому рівні.

    Що ж до тканин синтетичних, велика кількість яких сьогодні вражає як фактурами, так і забарвленнями, перерахувати їх всіх просто неможливо, так і немає потреби. Безумовно, вони дуже зручні в плані практичності. Хотілося б лише нагадати, що ваше тіло краще «дихатиме» в натуральних тканинах. Тим читачам, кого цікавить не лише зовнішній вигляд тканин і їх практичність, але і вплив на організм, ми пропонуємо розумний девіз: «Жодної синтетики!»

    Додати коментар/відобразити коментарі