В"язання гачком

в'язання гачком
в'язання гачком
в'язання гачком

А чи знаєте ви, що в'язання було широко поширене ще в давньому Єгипті? Якось при розкопках, в одній з гробниць, була навіть знайдена дитяча в'язана шкарпеточка. На сході в'язання як таке з'явилося на декілька століть раніше, а до Європи воно прийшло лише в IX столітті. І відразу отримало популярність.... адже в'язані панчохи такі приємні на дотик, теплі і м'які...

Проте, відступимо від перерахування переваг в'язаних виробів і перейдемо до розбору процесу в'язання безпосередньо. Ця стаття про те, як в'язати гачком, по- цьому розглянемо його основні характеристики і відмінні риси.

Саме в'язання гачком з'явилося прародичем в'язки на спицях і, відповідно, машинної в'язки. Наші предки використовували для цього дерев'яну паличку із закругленим кінцем для кращого поводження з ниткою при в'язанні виробу. Сьогодні конструкція цього пристосування не змінилася, але стала зручнішою, практичною і має більшу кількість нюансів.

Наприклад, тепер можна знайти в магазині металеві, пластмасові, дерев'яні і кістяні гачки, що значно розрізняються за якістю. Але найбільш зручні з пластмасовою і дерев'яною ручками. Вони бувають короткі і довгі, товсті і тонкі. Товщина, у свою чергу, підбирається залежно від розміру нитки. Якщо в'язання гачком - ваше хобі, тоді в вашому арсеналі мають бути гачки різної товщини ( 1-6). Аби правильно підібрати гачок, він, як правило, має бути товще за нитку в 1,5 - 2 рази. Проте це правило можна і порушити: для здобуття ажурного малюнка тонкі нитки можна в'язати товстим гачком, а ефекту щільного товстого виробу можна досягнути, якщо в'язати навпаки - товсті нитки тонким гачком.

Також гачком можна в'язати в прямому, зворотному напрямі і по колу. Головне - аби в самого гачка була сплюснута частина, а голівка не дуже гостра... рука втомлюватиметься менше, а пряжа не розтягнеться. До речі, існує більше 30 видів петель і способів в'язання, тому є сенс вивчити або хоч би мати під рукою схему різних прийомів і методів в'язання коротким гачком.

Що стосується пряжі, її існує в світі величезна кількість, починаючи від натуральної пряжі (льон, бавовна), і закінчуючи синтетичними матеріалами, отриманими шляхом змішування різних за кольором і якості волокон. Якщо перші знамениті своєю щільністю і екологічною чистотою, то другі - своєю різноманітністю - стрічкові, фасонні, віскоза... всі вони представляють свободу творчості і експериментам.

В'язані гачком речі отримують сьогодні все більшу популярність. Адже це ексклюзивні речі - зв'язані на замовлення і, поза сумнівом привертають до себе увагу. Це може бути як хитромудрий креативний шалик, із складною вишивкою і яскравими барвистими візорунками, так і однотонний кардіган пастельного кольору, що привертає увагу саме своєю простотою і класичним стилем. До речі, зараз модні саме прості речі, в стилі гламурної класики, не яскравих, але модних кольорів (фіолетовий, жовтий, червоний, індиго), з родзинкою». Це може бути тоненький ремінь на облягаючому светрі, рукав «три чверті», або ж, наприклад, великі золоті гудзики...

Цього сезону модні в'язані плаття, подовжені светри і тоненькі шарфики, що виконують швидше декоративну, чим зігріваючу функцію. Також модні речі, зв'язані за технологією fullyfashion, - це безшовні речі, зв'язані цілком, як панчоха. Дуже зручні, доречі!

в'язання гачком в'язання гачком в'язання гачком в'язання гачком в'язання гачком в'язання гачком

Історики стверджують, що в'язка з'явилося ще в часи Гомера. Пенелопа, що чекала свого чоловіка Одіссея, стримувала нетерплячих женихів обіцянкою, що вийде заміж, як тільки буде готовий весільний убір, але ночами завжди розпускала те, що зв'язала за день. З цього виходить, що в'язання - один з прадавніх видів мистецтва, який ось вже впродовж багатьох століть не втрачає своєї актуальності.

Вязання гачком для початківців: відео

Дивіться також урок 2 , 3 , 4 , 5 та ще 100 штук ;)

Додати коментар/відобразити коментарі