Взуття для активного відпочинку

Уявімо собі довгождану відпустку... Як же хочеться провести її цікаво, яскраво, по-справжньому відпочити і, в той же час, набратися маси нових вражень! Якщо на все вищесказане ви можете ствердно кивнути головою, значить, швидше за все, вам до душі активний відпочинок. Довгі піші прогулянки, гірські сходження...

Отже, починаємо збори: чималий рюкзак складається з одягу, стандартного набору пігулок, вірьовки, карт... Нічого не забули? Точно! Потрібно вибрати правильне взуття, яке не натре, не зноситься, та і взагалі відповідатиме загальній підтягнуто-спортивній обстановці.

Взуття для активного відпочинку

Виявляється, підібрати взуття для активного відпочинку далеко не так просто, як здається на перший погляд. Напевно, варто розібратися у видах спортивного взуття і знайти відповідні по характеристиках. На сьогоднішній день професійні туристські черевики ділять таким чином: черевики для гірських сходжень, черевики для походів в горах, черевики і кросовки для треккінга.

1. Черевики для високогірних сходжень, зазвичай складаються з двох частин. Верхня - пластикова - захищає від механічних пошкоджень, допомагає зафіксувати стопу в стійкому положенні. При необхідності пластикова частина відстібається. Під нею знаходиться внутрішній черевик. Якщо це взуття призначене для зимових високогірних сходжень (див. також статтю зимове взуття ), воно додатково утеплене і забезпечене відбиваючим сріблястим шаром. Звичайно ж, жодне «високогірне» взуття не обійдеться без спеціальної підошви, необхідної для прикріплення "кішок", снігоступів, лиж.

2. Черевики для походів в горах оснащені підошвою, до якої також можна прикріпити "кішки", снігоступи. Зверху черевик виконаний з натуральних міцних матеріалів: шкіри, нубука. По периметру взуття забезпечується амортизуючий ефект, необхідний при тривалих походах по місцевості із змінним рельєфом. На сьогодні окрім класичних черевик, виготовленних із шкіри, нубука, у продажу є синтетичні черевики. Їх перевага - менша вага, яка полегшить ходу новачка.

3. Черевики і кросовки для трекінга. Усередині взуття є шар теплої тканини, який служить для видалення вологи і утеплення. Звичайно ж, вибирати модель зі всього різноманіття трекінгового взуття слід відповідно до умови відпочинку. Для зимових прогулянок підійдуть черевики з підкладкою з теплої тканини, а для літніх - кросовки з прокладкою з сітки.

Для менш складних походів підійдуть і звичайні кеди і кросовки. Вітається використання такого взуття в суху і сонячну погоду. Але і в дощовий час можна знайти плюси в простих кедах: вони швидко висихають, дуже легкі, тому не обтяжують ногу і дозволяють швидко переміщатися. На жаль, кеды погано фіксують гомілку, що може призвести до травм.

Взуття для активного відпочинку

Проте, вибрати відповідне для активного відпочинку взуття можуть навіть ті з нас, хто жодного разу не був в туристичних походах. Просто слідуйте декільком нескладним правилам:

1. Взуття слід вибирати на один або два розміри більше, оскільки на нозі буде товста шкарпетка. Бажано міряти черевики або кросовки відразу на щільну шкарпетку. Взуття «впритул» обов'язково натиратиме і принесе досить страждань посеред гірських перевалів.

2. Підошва повинна забезпечувати хороше зчеплення з поверхнею: не зісковзувати, бути придатною для різних типів місцевості.

3. Також на підошві необхідний додатковий захист в місцях, найбільш схильних до стирання.

4. Взуття повинне забезпечувати хорошу терморегуляцію і відводити вологу.

5. Черевики або кросовки повинні міцно фіксувати голіностоп, аби не допустити травм.

Само собою, пам'ятайте про специфіку сезону, місцевості ваших активних прогулянок, а також власних переваг. Вдалого відпочинку!

Модний тренд сезону - кроссовки на каблуках та платформі: відео

Додати коментар/відобразити коментарі