Як вивести плями з одягу

як вивести плями з одягу
як вивести плями з одягу
як вивести плями з одягу

Кожній, навіть найакуратнішій жінці хоч раз в житті доводилося стикатися з такою неприємною проблемою, як плями на одязі, виведення яких на перший погляд здавалося неможливим. Але не варто відразу зневірятися і викидати ту або іншу річ.

Отже, мабуть, почнемо:

 • 1. Жирні плями:

  А) Якщо ви посадили на плаття, блузу, спідницю або брюки пляму від жирної їжі або парафіну, то вам необхідно обкласти ганчіркою з двох сторін забруднені місця і пропрасувати гарячою праскою. Міняти ганчірку треба до зникнення плями.

  Б) Якщо ж жирні плями старі, то ви можете видалити їх ацетоном, розчинником або бензином. Терти треба від краю до середини, а потім тут же випрати.

  В) Жирні плями з ацетатного шовку видаляються за допомогою ватяного тампона, змоченого в ефірі, а плями з атласної тканини можна вивести завдяки крейді, яку треба гарненько розтерти за площею проблемної зони, і потім, струсивши її, промити річ під теплою водою.

 • 2. Свіжі чорнильні плями можна вивести без особливих зусиль, якщо випрати тканину в теплому парному молоці або в кислому молоці. Також, з даною проблемою допоможе впоратися суміш з гліцерину і спирту в рівних пропорціях.
 • 3. Від лиснючих плям на шерстяних речах позбавляються шляхом протирання тканини міцним чаєм. Місця, що залисніли, на спідниці або брюках можна очистити, якщо накласти на них свіжонатерте картопляне пюре, а потім інтенсивно прочистити ці плями щіткою.
 • 4. Підпалені плями:

  А) Одяг з підпаленими місцями потрібно заздалегідь намочити, потім протерти плями борною кислотою і попрати річ у воді кімнатної температури.

  Б) Підпалені плями на шерстяних тканинах можна видалити, промивши виріб в розчині - 5% нашатирного спирту і 3% перекису водню, і пропрасувати річ теплою праскою, до повного висихання.

  В) Плями від праскових підпалин видаляють за допомогою соку цибулі, і через пару годин річ ретельно промивають.

 • 5. Неприємні жовті плями з накрохмаленої білизни легко видалити розчином з двох чайних ложок перекису водню на стакан прохолодної води.
 • 6. Якщо ваш вельветовий одяг сильно забруднився, то його легко очистити вологою губкою.
 • 8. Плями іржі з білого одягу добре видаляються сумішшю з лимонної кислоти з крупною сіллю, розчиненою в невеликій кількості води. Після вимочування, річ необхідно висушити, і тільки потім вже попрати.
 • 10. Свіжі плями від кави чи фруктових соків можна змити під натиском гарячої води. Ні в якому разі не можна в такий спосіб виводити плями білкової їжі, такої, як: м'ясо, кров, молочні продукти, риба і яйця. При взаємодії з гарячою водою, білок згортається і глибоко проникає в тканину, такі плями дуже важко вивести.
 • Пам'ятайте, що ті або інші дії, не завжди гарантують стовідсотковий позитивний результат, але якщо річ вже зіпсована, то чом би, ні спробувати врятувати її? Сподіваємося, що наші рекомендації все ж допоможуть вам, і продовжать життя вашому одягу.

  Підготовано по зовнішнім джерелам

  Додати коментар/відобразити коментарі