Зорові ілюзії в костюмі

Одяг по фігурі
Одяг по фігурі
Одяг по фігурі
Одяг по фігурі

Ілюзіями зорового сприйняття називають виникаюче враження спотворення розміру, форми, кольору, пропорцій предметів за певних умов їх сприйняття. Тобто оптичний ефект примушує нас обманюватися: те, що ми бачимо, не відповідає реальності.

Оптичні ілюзії вивчали і використовували ще в старовині. Їх вживанням в моделюванні одягу активно займалися на початку XX ст. Та і ми, складаючи свій гардероб, незрідка інтуїтивно вдаємося до допомоги зорових ілюзій.

У костюмі ілюзії виникають в основному за рахунок різних поєднань форм, фасонних ліній одягу, малюнка тканини, кольору, декоративної обробки.

  • Наприклад, вертикальні лінії і деталі (подовжні смуги і строчки на одязі, однобортна застібка, стрілки на брюках, довгий шарф, високий каблук і т. д.) роблять вас білшь стрункими, підкреслюють зріст.
  • Кишені, обробка, горизонтальні лінії (поперечні смуги, шви, кокетки, по низу, ремінці на взутті і т. д.), навпаки, розширюють, повнять. Ділення костюма по горизонталі дробить силует, зорово зменшуючи зріст або укорочуючи певну частину фігури.
  • Діагональні лінії (підрізи на одязі, асиметричний виріз горловини, хустка через одне плече) є проміжними між вертикальними і горизонтальними, вони привносять динаміку в костюм та зменшують асиметрію у фігурі. Чим ближче лінія до вертикальних, тим більше ілюзія стрункості; чим більш вони прагнуть до горизонталі, тим сильніше розширюють.
  • Клітка (квадратами) зазвичай збільшує об'єм, і чим більше малюнок, тим сильніше ефект.
  • Лінії, які розходяться від центра фігури вгору («морський» комір, V - подібний виріз горловини, лацкани піджака, косинка, спереду зав'язана на вузлик), розширюють верхню частину, звужуючи центр, талію.
  • Лінії, які йдуть від шиї вгору (волосся, підняте над скронями або зачесане вгору, капелюх з відігнутими полями), створюють ілюзію вищого зростання і величі.
  • Лінії, які розходяться від центру вниз, розширюють нижню частину і лінію талії. Зменшують верхню частину фігури покрій Реглан, а спідниця і брюки кльош зорово звужують плечі. Якщо лінії йдуть від голови вниз (капелюх з опущеними полями, розпущене волосся на прямий проділ), то це візуально скорочує зріст.
  • Лінії, що сходяться до центру фігури (трикутне декольте на платті плюс широка спідниця; застібка жакета або пальта на один гудзик), звужують талію, одночасно розширюючи верхню і нижню частини фігури. Ця ілюзія робить жінку стрункішою і сексуальнішою.
  • Хвилясті лінії (малюнок на тканині, рюші, волани) підкреслюють округлості, вигини тіла, а крім того, додають об'єм.
  • Круги також візуально збільшують об'єм і додають контурам фігури округлість.
Зорові ілюзії, які створюються кольором, здатні сильно змінити пропорції тіла. Дизайнерам одягу добре відомо, що в чорному платті фігура здається стрункішою. Це пов'язано з ефектом іррадіації: чорний і темні кольори зорово зменшують об'єм, поглинаючи світло, тоді як світлі, і особливо теплі, тони збільшують його.

У костюмі, витриманому в одному кольорі або в монохромній (неконтрастній) гаммі, людина виглядає стрункішою і вищою. Якщо ж костюм розбитий на контрастні колірні плями, світлі і темні, то фігура здаватиметься нижче і повніше.

Ілюзії, що виникають при використанні різних пропорцій одягу, змінюють уявлення про реальні розміри фігури. Наприклад, завищена талія в плаття або короткий жакет з довгою спідницею укорочують верхню частину, тим самим подовжуючи ноги. Довша верхня частина дозволяє підкоригувати короткий торс. Пропорція 50/50, де верхня і нижня частини костюма рівні, є не найгармонійнішою, оскільки виникає переоцінка розмірів верхньої частини фігури і ноги здаються коротшими, ніж є.

Можна змінити уявлення про дійсні об'єми і пропорції нашого тіла, грамотно поєднуючи і комбінуючи в костюмі світлі і темні кольори, а також різні лінії крою. На цьому в основному і будується візуальна корекція фігури.@md

Як одягатися, одяг за типом фігури: відео

Додати коментар/відобразити коментарі